My STYLE! najlepszy blog kreatywny

najlepszy blog kreatywny

Co to są wirtualne waluty?
admin 24.09.2020

Polecane: pobierz-brave.pl

Prawidłowo odpowiadając na pytanie „co to jest wirtualna waluta?” jest ważne. Większość walut wirtualnych nie jest pieniądzem elektronicznym w rozumieniu UUP. Są to jednak pieniądz elektroniczny, czyli Elektroniczna Gotówka (przykładem jest Ethereum).

Przede wszystkim powinniśmy wyjaśnić, że pomimo różnic między walutami wirtualnymi a tradycyjnymi pieniędzmi, wszystkie waluty wirtualne są zasadniczo pieniądzem elektronicznym. Oznacza to, że działają poprzez przeniesienie własności fizycznych pieniędzy (lub transakcji płatniczej) na wirtualną walutę. Po drugie, powinniśmy wyjaśnić, że chociaż wiele wirtualnych walut umożliwia śledzenie własności Twojej wirtualnej waluty, nie znamy klucza prywatnego do naszego portfela. Po trzecie, powinniśmy zwrócić uwagę, że chociaż wiele wirtualnych walut umożliwia dokonywanie natychmiastowych płatności za granicą, nie mają one takiej samej gwarancji prywatności jak gotówka. Emisji wirtualnych walut za pomocą naszych banknotów zapobiega fakt, że nasze banknoty są powiązane z wirtualną walutą. W przypadku banków europejskich możemy płacić tylko w euro. W przypadku banków działających w Chinach czy Indiach, możemy przesłać ich banknoty i monety jedynie na specjalne konto. Istnieją również doniesienia, że ​​indyjskie i chińskie banki zainstalowały „tylne drzwi”, aby uzyskać dostęp do danych klientów. Oznacza to, że chiński rząd i inne podmioty mogą odczytywać wszystkie transakcje odbywające się w kraju. W przypadku środków wysyłanych z domu do Chin nie mamy żadnego zabezpieczenia przed nieuprawnionym dostępem do naszych środków.

Kto sprawdza, kto ma portfel?

System bankowy jest tak skonstruowany, że odpowiednie władze i instytucje państwowe mają wgląd w to, co robimy z naszymi pieniędzmi: co, kiedy i gdzie je wydajemy, co za nie kupujemy i od kogo je otrzymujemy. W czasach, gdy nadzór państwowy osiągnął najwyższy w historii poziom, taka cecha systemu bankowego może być przez wielu uznana za niekorzystną lub wręcz ograniczającą ich wolność.

Wartość pieniądza, jego ilość w obiegu, prawo do posiadania i dysponowania nim, a także jego przepływ w obecnym systemie zależą od banków i rządów

Polecane: małe pudełka kartonowe

Tagi: wirualna waluta, kryptowaluta,