My STYLE! najlepszy blog kreatywny

najlepszy blog kreatywny

Współczesny wystrój wnętrz
admin 24.09.2020

Polecane: informacje z kraju i ze świata

Nie możemy zaprzeczyć, że wystrój pomieszczeń jest bardzo ważny. We współczesnym wystroju wnętrz dbałość o szczegóły jest równie ważna jak dawniej. Warto więc zadbać o to, aby zastosowane kolory, faktury i okucia były wysokiej jakości i wygodne. Najlepiej wykorzystać istniejące szafki, uchwyty ścienne lub rury PCV. Jeśli korzystamy z nowoczesnego sprzętu, upewnij się, że kolorystyka, faktura i wyposażenie są zgodne z dzisiejszymi trendami wnętrzarskimi.

Przede wszystkim pamiętajmy, że podświetlany obszar, który jest najbardziej widocznym elementem pomieszczenia, musi być ciemny i wypełniony ciemnobrązowym lub nieco jaśniejszy. W przytulnej i niebanalnej aranżacji połóż na boazerii możliwie najjaśniejszy kolor, najlepiej kremowy lub beżowy. Jeśli stosujemy podłogi sztalugowe, upewnij się, że kolor podłogi jest również jasny.

Jeśli chodzi o wystrój wnętrz, zawsze ciekawym wyborem są odcienie pomarańczy. Jest nieco cieplejszy niż biały i kończy się nieco bardziej intensywnym działaniem na nasz wzrok (czopki w oku są najbardziej pobudzone, dlatego często używa się w tym przypadku pomarańczy). Efekt jest podobny, jeśli zastosujemy białe wnętrze.

Z drugiej strony biel często działa na nas uspokajająco, dlatego często znajduje zastosowanie w pomieszczeniach, w których musimy się skupić.

Najlepiej stosować oprawy kontrastujące ze sobą, gdyż oprawy o jaskrawych kolorach zwrócą nam większą uwagę na wnętrze, co w dłuższej perspektywie przełoży się na wyższą wartość.

Oprawy, które ze sobą kontrastują, sprawdzą się w pomieszczeniach, w których mamy jeden, spójny kolor, bo będą nas podobać się sąsiadom i rozjaśnić wnętrze. W pomieszczeniach wielopokojowych najlepiej stosować oprawy kontrastujące ze sobą, ponieważ ciemniejszy pokój będzie kontrastował z intensywnymi kolorami salonu, co zachęci nas do zwiększenia jasności pomieszczenia.

Projektowanie wnętrz to coś więcej niż tylko aranżacja mebli. Tworzy klimat wnętrza, sposób na życie i poczucie miejsca. Ważne jest, aby wnętrze było zarówno atrakcyjne, jak i funkcjonalne, a jego funkcjonalność dobierana była pod kątem docelowej publiczności.

Jest kilka miejsc, które wyglądają tak, jakby o ich wyglądzie decydował nie przypadek lub wydarzenia historyczne, ale wystrój wnętrz. Wydaje się, że Kraków, Florencja i średniowieczne niemieckie miasta zostały zaprojektowane celowo - w czasach współczesnych. Trudno odmówić ich twórcom planów (bo każde z takich miast rozwijało się zgodnie z planem), ale wszystkie powstały w dawnych czasach.

Tagi: dom, aranżowanie wnętrz, kolory, projektowanie wnętrz, wykończenie wnętrz,